Кожен автомобіліст погодиться, що на бездоріжжі домкрат – річ просто життєво необхідна. Ось тільки потрібно визначитись, який саме домкрат найбільш ефективно служитиме саме вам, оскільки різні типи моделей мають як недоліки, так і переваги.

Hi_Jack2***

Для початку звернемо увагу на рейковий домкрат – пристрій фактично універсальний, оскільки він може: піднімати вантажі ( до  16 тонн, залежно від моделі), опускати, штовхати, піднімати , тягнути (як у випадку ручної лебідки) та навіть стискати (як ручний прес).

Найбільш міцні моделі зроблені практично повністю з чавуну, в то й час як частина деталей таких домкратів виготовляється зі сталі. Крім для домкратів такого типу часто випускається серія додаткових пристосувань: кріпильні комплекти, муфта з підвісним гаком під бампери та багато іншого.

Варто пам’ятати, що через значну нестійкість домкрата рейкового типу всі роботи під піднятою машиною, яка утримується цим домкратом, повністю  виключаються.  Щоб пристрій надійно працював, його слід частіше мити і чистити, продувати його механізм повітрям (можна для цього використовувати й простий компресор для накачування коліс). А головне – регулярно змащувати, але не машинним маслом, а літієвим мастилом. Пам’ятайте,  якщо рейковий домкрат відмовляється працювати, то в 90% випадків це скоріш за все наслідок того, що його давно не чистили і не змащували!Hi_Lift_Jack3 Hi_Jack7

***

Пневматичний або надувний домкрат ідеально підходить для жінок-водіїв і тих, кому важко крутити ручку механіки або качати важелем гідравлічного підйомника. Це пристрій працює за рахунок наповнення міцної прогумованої камери газами, які надходять з вихлопної труби автомобіля через спеціальний сполучний шланг. Він виглядає як надувний мішок, виготовлений з армованого тканиною полімеру. Всі шви балона прошиті і проклеєні. Шланг, через який виробляють накачування, зроблений теж з полімеру, зверху на нього одягнений захисний капроновий рукав. У комплекті є ще два килимки, які потрібно класти зверху і знизу резервуара, щоб уберегти його від механічних пошкоджень об елементи кузова та каміння, а також не забруднити. Перед використанням пневматичний підйомник потрібно ретельно укласти і правильно розмістити.

titan-exhaust-car-jack

До слова, цей підйомник зручно застосовувати не тільки для заміни коліс на нерівних і м’яких поверхнях, але і для того, щоб підняти автомобіль. що застряг на бездоріжжі. Причому весь процес підйому автомобіля займає мінімум часу, в порівнянні з іншими видами домкратів. Особливо зручно те, що зовсім не має значення, який кліренс у вашого автомобіля – чи це спортивний автомобіль з маленьким кліренсом, чи високий позашляховик. Надувний домкрат можна легко засунути під днище, і потім накачати до необхідної в тій чи іншій ситуації висоти.

titan-exhaust-air-jack

Ще одна незаперечна перевага надувного домкрата – невелика вага і компактні розміри. Вам не потрібно шукати місце в багажнику для важкої “залізяки”. Пневмодомкрат легко здувається й укладається в невеликий чохол для зберігання і транспортування.

 

Коли плануєте придбати такий домкрат, попередньо виміряйте діаметр вихлопної труби на своєму автомобілі. Діаметр розтруба шланга може виявитися меншим, і тоді ви не зможете приєднати пневматичний домкрат до вихлопної системи. Також потрібно прослідкувати, щоб вихлопна система вашого автомобіля була герметична. Якщо глушник в якомусь місці прогорів – домкрат не накачається.

 

А якщо двигун автомобіля з якоїсь причини запустити неможливо? Щоб уникнути такої проблеми, варто придбати модель пневматичного домкрата, яку можна накачати за допомогою автомобільного компресора або насоса. Хоча, варто пам’ятати, що в цьому випадку процес підняття автомобіля буде тривалішим і займе приблизно 5 – 10 хвилин.

 

Який би домкрат ви не обрали, купуйте продукцію тільки тих виробників,  які мають хорошу репутацію, адже від якості виконання домкрата залежатиме ваша безпека.

carJack


Select spelling error with your mouse and press Ctrl+Enter!